Wizyta naukowców z National Central University (Tajwan)

W dniach 18-20 listopada 2019 roku na Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMK odbyło się spotkanie z naukowcami z National Central University, zorganizowane przez Centrum Badań Polarnych.

Po stronie tajwańskiej wzięli w nim udział S.K. Hsu - dziekan, C.C. Chen, M.C. Yen, S.J. Giletycz, M.H. Li, J.J. Dong, C.F. Ni, C.Y. Liu, a po polskiej M. Kejna dziekan WNoZiGP, I. Sobota – kierownik CBP oraz P. Hulisz, S. Pindral, I. Jamorska i E. Kalińska. W spotkaniu uczestniczyła również Lika Liu z Biura Przedstawicielskiego Tajpej w Polsce, a także były ambasador Polski na Tajwanie p. Maciej Gaca.

Goście zostali uroczyście przyjęci również przez Prorektor ds. Kształcenia prof. dr hab. Beatę Przyborowską.

Głównym celem spotkania było omówienie współpracy w zakresie badań polarnych w oparciu o Stację Polarną UMK nas Spitsbergenie. W czasie dwudniowego seminarium naukowego przedstawiono szereg interesujących prezentacji z prowadzonych badań w różnych obszarach nauk o Ziemi, ze szczególnym uwzględnieniem regionu Arktyki. Przeprowadzone zostały rozmowy o współpracy w wymianie studentów i pracowników naukowych.

Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture.