Kontaktul. Lwowska 1, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 2585
fax: +48 56 611 2586
e-mail: wnozigp@umk.pl

Wizyta naukowców z National Central University (Tajwan)

obrazek:

W dniach 18-20 listopada 2019 roku na Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMK odbyło się spotkanie z naukowcami z National Central University, zorganizowane przez Centrum Badań Polarnych.

Po stronie tajwańskiej wzięli w nim udział S.K. Hsu - dziekan, C.C. Chen, M.C. Yen, S.J. Giletycz, M.H. Li, J.J. Dong, C.F. Ni, C.Y. Liu, a po polskiej M. Kejna dziekan WNoZiGP, I. Sobota – kierownik CBP oraz P. Hulisz, S. Pindral, I. Jamorska i E. Kalińska. W spotkaniu uczestniczyła również Lika Liu z Biura Przedstawicielskiego Tajpej w Polsce, a także były ambasador Polski na Tajwanie p. Maciej Gaca.

Goście zostali uroczyście przyjęci również przez Prorektor ds. Kształcenia prof. dr hab. Beatę Przyborowską.

Głównym celem spotkania było omówienie współpracy w zakresie badań polarnych w oparciu o Stację Polarną UMK nas Spitsbergenie. W czasie dwudniowego seminarium naukowego przedstawiono szereg interesujących prezentacji z prowadzonych badań w różnych obszarach nauk o Ziemi, ze szczególnym uwzględnieniem regionu Arktyki. Przeprowadzone zostały rozmowy o współpracy w wymianie studentów i pracowników naukowych.

pozostałe wiadomości

galeria zdjęć