Światowy Dzień Gleby 2019

Stop Erozji Gleb, ocalmy naszą przyszłość!

W ubiegły piątek 6. grudnia podobnie jak w latach ubiegłych na naszym Wydziale świętowano Światowy Dzień Gleby, którego celem jest zwiększanie świadomości społecznej o roli gleby w środowisku i życiu. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem: Stop erozji gleb, ocalmy naszą przyszłość. Pracownicy i doktoranci Katedry Gleboznawstwa i Kształtowania Krajobrazu przygotowali prelekcję pt: Erozja cywilizacji oraz wykład z warsztatami: Jak woda i wiatr niszczą glebę. Dodatkową atrakcją był konkurs internetowy. W zajęciach wzięło udział ponad 200 uczniów, głównie z toruńskich szkół (m.in. V LO, VII LO, IX LO, X LO, SP nr 8) a także z Liceum Ogólnokształcącego w Sierpcu.

Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture.