„Poznajmy się” z Centrum Doskonałości IMSErt – drugie seminarium naukowe

22 stycznia 2020 r. o godz. 14.00 na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK w sali Rady Wydziału odbędzie się druga edycja Seminarium Naukowego „Poznajmy się” organizowanego przez Toruńskie Centrum Doskonałości (POB) „IMSErt: Interakcje – umysł, społeczeństwo, środowisko”.

Toruńskie Centrum Doskonałości IMSErt ma być rozsadnikiem nowych idei oraz nowych sposobów uprawiania humanistyki i nauk społecznych, w silnym powiązaniu z nauką światową. Esencją jego funkcjonowania będzie zachęcanie pracowników Uniwersytetu do realizowania swoich projektów we współpracy z Centrum, jak również do realizowania niezależnych projektów interdyscyplinarnych, finansowanych ze źródeł zewnętrznych. Na każdym seminarium „Poznajmy się” swoje zainteresowania badawcze i projekty prezentują uczeni reprezentujących dwie wybrane dyscypliny naukowe wchodzące w skład Centrum.

Tym razem wystąpią przedstawiciele dyscyplin naukowych: psychologii (Maria Lewicka i Adrian Wójcik) oraz geografii społeczno-ekonomicznej i gospodarki przestrzennej (Krzysztof Rogatka i Czesław Adamiak). Będą poszukiwać powiązań między psychologią, geografią i innymi dyscyplinami naukowymi w obszarze rozumienia zmian zachodzących w mieście, skupiając się na bliskim nam przykładzie Torunia.