Kontakt ul. Lwowska 1, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 2585
fax: +48 56 611 2586
e-mail: wnozigp@umk.pl

Zwycięzcy projektu SYStem

Zdjęcie ilustracyjne

Zakończyła się rekrutacja na  tygodniowe gleboznawcze warsztaty terenowe projektu SYStem (https://sites.google.com/site/shareyoursoils/home) finansowanego z programu Erasmus+, które odbędą się w dniach 7-13 lipca 2021 roku w wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Cáceres w hiszpańskiej Estremadurze. Chęć uczestnictwa zgłosiło Komisja rekrutacyjna w składzie dr hab. Marcin Świtoniak, prof. UMK i dr hab. Przemysław Charzyński, prof. UMK miała trudne zadanie wybrania zaledwie czwórki szczęśliwców. Wyboru dokonali na podstawie następujących kryteriów: przygotowania merytorycznego i językowego, zainteresowania problematyką geografii gleb, przydatnością szkolenia z klasyfikacji gleb wg WRB w realizowanej lub planowanej pracy dyplomowej. W związku z obowiązującymi obecnie utrudnieniami w podróżach zagranicznych uwzględniono to czy kandydaci zostali zaszczepieni przeciwko Covid-19 i posiadają lub uzyskają Unijny Certyfikat COVID co najmniej 2 tygodnie przed wylotem.

And the Winners are…

studentki geografii K. Wernerowicz i W. Rygielska, studentka Planowania Przestrzennego K. Laskowska oraz doktorantka L. Tobojko.

Serdecznie gratulujemy!

Jeśli okaże się, że jacyś partnerzy projektu SYStem z Pragi i Peczu nie będą  w stanie wykorzystać wszystkich miejsc Być może pojawi się szansa zabrania do Hiszpanii kogoś jeszcze.

Jednocześnie z przyjemnością informujemy, że na wiosnę kolejna i ostatnia już szansa. Kolejne zagraniczne warsztaty projektu SYStem, planowane są w maju. A gdzie i w jakim kraju? Tam gdzie produkowany jest jeden z najoryginalniejszych serów świata – Casu Marzu. Ciekawi łatwo odkryją destynację.

pozostałe wiadomości