Nagrodzone prace dyplomowe absolwentów wydziału!

W minioną środę, 6 października 2021 w Ratuszu Staromiejskim wręczone zostały przez Prezydenta Miasta Pana Michała Zaleskiego nagrody przyznane w XXIX konkursie Towarzystwa Miłośników Toruniu na najlepsze prace dyplomowe poświęcone Toruniowi. Wśród nagrodzonych osób znalazło się dwoje ubiegłorocznych absolwentów Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMK w Toruniu.

W zakresie nauk o Ziemi i gospodarki przestrzennej – Maria Antoszczyszyn (geoinformacja środowiskowa) otrzymała II nagrodę za pracę magisterską „Metodyka szacowania powierzchni terenów zielonych i oceny ich stanu ekologicznego na przykładzie Torunia” a wyróżnienie przyznano Oskarowi Dąbrowskiemu (geografia) za pracę licencjacką „Wykorzystanie technologii LIDAR w optymalizacji lokalizacji nowoczesnych źródeł energii odnawialnej”.

Obie nagrodzone prace powstały w Katedrze Geomatyki i Kartografii pod kierunkiem dr. hab. Mieczysława Kunza, prof. UMK.

Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture.