ul. Lwowska 1, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 2585
fax: +48 56 611 2586
e-mail: wnozigp@umk.pl

Wielki Test Wiedzy Geograficznej 2016

W sobotę 9 kwietnia Wydział Nauk o Ziemi UMK w Toruniu był organizatorem III Edycji Wielkiego Testu Wiedzy Geograficznej. Do rywalizacji zgłosiło się 57 trzyosobowych drużyn reprezentujących 35 szkół z 7 województw.

Tegoroczną rywalizację wygrał zespół II LO im. Króla Jana III Sobieskiego z Krakowa w składzie: Piotr Dziewałtowski-Gintowt, Karolina Grudzień, Małgorzata Pajdak (opiekun: Eliza Wojtasik). Drugie miejsce ex aequo zajęło LO Towarzystwa Salezjańskiego im. Jana Bosko z Bydgoszczy – Grzegorz Dybowski, Joanna Kałamaja i Paweł Zyglewski (opiekun: Katarzyna Wędzelewska) oraz II LO im. Gen. Zamoyskiej i H. Modrzejewskiej z Poznania – Wojciech Sławnikowski, Martyna Soloch i Kacper Śmichurski (opiekunowie: Martyna Olkowska i Mariusz Baszyński).

Poza podium uplasowało się II LO im. Króla Jana III Sobieskiego z Krakowa (w składzie: Katarzyna Jędrucha, Karol Kiebuła i Sebastian Kuc; opiekun: Urszula Batorska) oraz I LO im. C.K. Norwida z Bydgoszczy (w składzie: Piotr Krasiński, Damian Pyrc i Gabriel Szubski; opiekun: Mariola Mańkowska).

Laureaci Wielkiego Testu Wiedzy Geograficznej otrzymali indeksy na wszystkie kierunki studiów pierwszego stopnia prowadzone przez Wydział Nauk o Ziemi UMK w Toruniu.

Galeria zdjęć: