ul. Lwowska 1, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 2585
fax: +48 56 611 2586
e-mail: wnozigp@umk.pl

Dzień Wydziału 2018

25 maja obchodziliśmy nasze największe wydziałowe święto – Dzień Wydziału Nauko Ziemi.

W trakcie obchodów przedstawiona została sylwetka tegorocznego Sławnego Absolwenta Wydziału – Szczepana Buraka, długoletniego Dyrektora Wydziału Środowiska i Zieleni w Urzędzie Miasta Torunia. Portret dyrektora dołączył do wcześniejszych znanych toruńskich geografów – podobnie jak portret tegorocznego Najlepszego Absolwenta Wydziału – Leszka Dąbrowskiego. W kolejnej części uroczystości odbyła się licytacja przedmiotów na rzecz Hospicjum dla Dzieci “Nadzieja”. Oprócz tradycyjnie już licytowanych przedmiotów można było zakupić “cegiełkę” wspierającą hospicjum – w formie jednej z kilkudziesięciu sadzonek podarowanych przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Toruniu. W tym roku zebraliśmy znaczną kwotę, przekraczającą nieznacznie 5000 zł! Po licytacji ogłoszono wyniki konkursów wydziałowych. Między innych wyłoniono “najsympatyczniejszego” i “najbardziej surowego” wykładowcę. Zostali nimi kolejno – dr Czesław Adamiak i dr Rafał Kot. Na zakończenie, wraz z prof. Andrzejem Ciołkoszem, zasadziliśmy kolejne drzewo (jarząb szwedzki) w Wydziałowej Alei Drzew.

Po oficjalnych obchodach odbyły się zawody piłkarskie, w których brało udział aż 5 drużyn reprezentujących: – turystykę s1; – turystykę s2; – geografię s1 – 2 rok; – geografię s2 – 2 rok; oraz wykładowców. Po zaciętej walce na podium stanęły:
1) geografia s1, 2 rok
2) turystyka s1,
3) wykładowcy.

Obchody Dnia Wydziału zakończyliśmy wspólną zabawą w Akademickim Centrum Kultury i Sztuki „Od Nowa”. Wszystkim tym, którzy w tym dniu byli razem z nami bardzo dziękujemy!