e-mail: dwnozi@umk.pl

Prof. Leon Andrzejewski w Radzie Programowej Młyna Wiedzy

Miło nam poinformować, że w dniu 9 stycznia 2019 r. Prezydent Torunia Michał Zaleski powołał Pana prof. dra hab. Leona Andrzejewskiego do składu Rady Programowej Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy na lata 2018-2021. Gratulujemy!

Dyplomatorium rocznik 2017/2018

Dziekan Wydziału Nauk o Ziemi
Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu
ma zaszczyt zaprosić na uroczyste wręczenie dyplomów
które odbędzie się 26 stycznia 2019 roku o godz. 11.00
w Auli UMK przy ulicy Gagarina 11

Spotkanie wigilijne z emerytowanymi pracownikami WNoZi

20 grudnia 2018 r. miało miejsce spotkanie przedświąteczne z emerytowanymi pracownikami Wydziału Nauk o Ziemi. W trakcie spotkania nasi byli pracownicy mieli okazję zaznajomić się z przeglądem całorocznej działalności Wydziału, przedstawionym przez Dziekana Wydziału - dr hab. Marka Kejnę, prof. UMK.  Wszystkim naszym gościom dziękujemy za odwiedziny i życzymy dużo zdrowia oraz pogody ducha w nadchodzącym Nowego Roku!

Międzynarodowe Seminarium Naukowe SUITMA

Wydział Nauk o Ziemi Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Oddział Bydgosko-Toruński Polskiego Towarzystwa Gleboznawczego serdecznie zaprasza na Międzynarodowe Seminarium Naukowe SUITMA, poświęcone aktualnym problemom badań gleb obszarów miejskich, przemysłowych, komunikacyjnych, kopalnianych i wojskowych.

70-lecie Oddziału Pomorskiego Polskiego Towarzystwa Geofizycznego

W dniu 14 grudnia 2018 r. na Wydziale Nauk o Ziemi UMK odbyło się na posiedzenie naukowe PTGeof., w trakcie którego prof. dr hab. Rajmund Przybylak i dr Andrzej Araźny (Katedra Meteorologii i Klimatologii UMK w Toruniu) wygłosili referat pt. „70 lat Oddziału Pomorskiego Polskiego Towarzystwa Geofizycznego”.

Goście z Białorusi i Nigru

W dniach 3–7 grudnia gościliśmy na naszym wydziale troje gości w ramach wymiany programu Erasmus+.