Światowy Dzień Gleby 2019

Stop Erozji Gleb, ocalmy naszą przyszłość!

W ubiegły piątek 6. grudnia podobnie jak w latach ubiegłych na naszym Wydziale świętowano Światowy Dzień Gleby, którego celem jest zwiększanie świadomości społecznej o roli gleby w środowisku i życiu. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem: Stop erozji gleb, ocalmy naszą przyszłość. Pracownicy i doktoranci Katedry Gleboznawstwa i Kształtowania Krajobrazu przygotowali prelekcję pt: Erozja cywilizacji oraz wykład z warsztatami: Jak woda i wiatr niszczą glebę. Dodatkową atrakcją był konkurs internetowy. W zajęciach wzięło udział ponad 200 uczniów, głównie z toruńskich szkół (m.in. V LO, VII LO, IX LO, X LO, SP nr 8) a także z Liceum Ogólnokształcącego w Sierpcu.

Finał Szlachetnej Paczki 2019 już za nami!

Jak w ubiegłym roku tak w bieżącym podjęliśmy się zorganizowania Szlachetnej Paczki dla potrzebujących. Miło nam poinformować, że Nasza wydziałowa Szlachetna Paczka (przy dużym współudziale Wydziału Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych i Samorządu Studenckiego WNoZiGP) trafiła do potrzebującej - samotnej młodej osoby. Osoba ta mimo młodego wieku mocno została już doświadczona przez życie.

Nagroda w konkursie EDUinspiracje 2019 dla pracowników WNoZiGP

Za realizację międzynarodowego projektu FACES Freely Accessible Central European Soils (Partnerstwo Strategiczne Erasmus+) zespół w  składzie : dr hab. Przemysław Charzyński. prof. UMK, dr hab. Marcin Świtoniak, prof. UMK, dr hab. Piotr Hulisz, prof. UMK z Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej oraz mgr Marta Wiśniewska z Działu Współpracy Międzynarodowej i mgr Katarzyna Fidos-Kozłowska z Działu Finansowego otrzymał Nagrodę w konkursie EDUinspiracje 2019.  Szczegóły o projekcie o wartości 247.493,38 euro znajdują się na stronie: https://sites.google.com/site/centraleuropesoils.

Stypendium Prezydenta Miasta Torunia

Paweł Smoliński - student turystyki i rekreacji (studia magisterskie) otrzymał Stypendium Prezydenta Miasta Torunia na rok akademicki 2019/2020. Pan P. Smoliński jest prezesem Studenckiego Koła Naukowego "Kreatorzy Przestrzeni".  Ostatnio uzyskał grant na rozwijanie pasji badawczych w ramach ministerialnego konkursu "Najlepsi z najlepszych 4.0".

Serdecznie gratulujemy!

Wizyta naukowców z National Central University (Tajwan)

W dniach 18-20 listopada 2019 roku na Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMK odbyło się spotkanie z naukowcami z National Central University, zorganizowane przez Centrum Badań Polarnych.