e-mail: dwnozi@umk.pl

Profesor Rajmund Przybylak na czele III Wydziału TNT

Prof. dr hab. Rajmund Przybylak, kierownik Katedry Meteorologii i Klimatologii UMK został Przewodniczącym III Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego Towarzystwa Naukowego w Toruniu. Sekretarzem ww. III Wydziału został dr Andrzej Araźny, również z Katedry Meteorologii i Klimatologii UMK.

Goście z Białorusi i Nigru

W dniach 3–7 grudnia gościliśmy na naszym wydziale troje gości w ramach wymiany programu Erasmus+.

Szlachetna Paczka WNoZi 2018

Finał Szlachetnej Paczki 2018 już za nami. Jak w ubiegłym roku tak w bieżącym podjęliśmy się zorganizowania Szlachetnej Paczki dla potrzebujących. Nasza wydziałowa Szlachetna Paczka (przy współudziale Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska) trafiła do potrzebującej rodziny a właściwie to samotnej starszej osoby.

Stypendium za publikację

Stypendium JM Rektora za wybitną publikację otrzymał dr hab. Włodzimierz Marszelewski, prof. UMK z Wydziału Nauk o Ziemi UMK. Artykuł pt. "Lake surface temperature" ukazał się w Bulletin of the American Meteorological Society, Vol. 99 no. 8 Spec. suppl.: "State of the Climate in 2017" 2018. S. S13-S15, Impact Factor ISI: 7.804, punktacja ministerstwa: 50.000.

dr hab. Ireneusz Sobota wiceprzewodniczącym PPKP

W dniu 21.11.2018 podczas Posiedzenia Polskiego Konsorcjum Polarnego odbyły się walne wybory nowego Zarządu na lata 2019-2023. Dr hab., prof. UMK Ireneusz Sobota został wybrany na wiceprzewodniczącego. W skład Konsorcjum wchodzi obecnie 13 uczelni wyższych oraz 5 instytutów naukowych.

Pracownicy WNoZi w International Arctic Science Committee

W dniu 20 listopada 2018 roku członkami grup roboczych International Arctic Science Committee, zostali pracownicy Wydziału Nauk o Ziemi UMK:
- dr hab. Ireneusz Sobota, prof. UMK - Cryosphere Working Group,
- dr Andrzej Araźny - Atmosphere Working Group.

Prestiżowa publikacja w CITIES

Dr inż. Krzysztof Rogatka i dr Aleksandra Lewandowska z Katedry Studiów Miejskich i Rozwoju Regionalnego opublikowali artykuł w jednym z najlepszych czasopism o tematyce miejskiej - CITIES The International Journal of Urban Policy and Planning (punktacja ministerstwa 35 pkt, Impact Factor: 2.704, 5-Year Impact Factor: 3.502).

Dofinansowanie Stacji ZMŚP w Koniczynce

Stacja Zintegrowanego Monitoringu Środowiska Przyrodniczego w Koniczynce otrzymała z Narodowego Funduszu i Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dofinansowanie w wysokości 309 592,20 zł na realizację programu badawczo-pomiarowego w latach 2018-2020.