Olimpiada Geograficzna 2020

W dniach 8-9 lutego na Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej odbyły się zawody II stopnia 46. Olimpiady Geograficznej. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał dziekan wydziału dr. hab. Marek Kejna, prof. UMK.

W pierwszym dniu, podczas trzech kolejnych podejść, 53. uczniów szkół średnich województwa kujawsko-pomorskiego zmagało się z testami wiedzy z różnych dziedzin geografii. W tym samym czasie nauczyciele uczestniczyli w szkoleniu z internetowego narzędzia do tworzenia projektów graficznych – Canva. Do zawodów ustnych zakwalifikowano 16. najlepszych geografów, którzy następnego dnia zmagali się z quizem geograficznym oraz odpowiedziami przed wymagającym jury i publicznością.

Podczas zakończenia, Przewodniczący Komitetu Okręgowego dr hab. Przemysław Charzyński, prof. UMK, dokonał uroczystego wręczenia nagród. Zawody wygrał uczeń z Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu, a kolejne miejsca zajęli uczniowie z Chełmna i Bydgoszczy. Szczegółowe wyniki zawodów znajdują się na stronie KO Olimpiady Geograficznej w Toruniu: https://sites.google.com/site/olimpiadageotorun/

Fundatorami nagród byli: Piotr Całbecki Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, który objął patronat nad olimpiadą, Dziekan Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMK, a także prezydenci miast – Bydgoszczy, Grudziądza, Torunia oraz Fundacja Banku Gospodarstwa Krajowego. W kwietniu najlepsi geografowie wezmą udział w zawodach krajowych, które w tym roku odbędą się w Gdyni.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i ich opiekunom oraz życzymy powodzenia na zawodach centralnych.

Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture.