Narodowa Agencja Programu Erasmus+ opublikowała statystyki dotyczące polskich uczelni po zakończeniu rozliczania wszystkich projektów mobilnościowych z konkursów z roku 2017 (24-mesięcznych - zakończonych w 2019 r.).
W ramach KA107 (wymiana z krajami z poza UE) UMK miało największą liczbę mobilności pracowników ze wszystkich 108 polskich uczelni realizujących ten typ wyjazdów i przyjazdów:
I miejsce - Uniwersytet Mikołaja Kopernika: 141 mobilności
II miejsce – Uniwersytet Opolski: 123 mobilności
III miejsce – Uniwersytet Jagielloński: 122 mobilności

W ramach naszego wydziału zostało zrealizowanych 26 mobilności (do lub/i z Azerbejdżanu, Białorusi, Japonii, Korei Płd., Maroka, Rosji i Tunezji), co stanowi 18,5% wszystkich zrealizowanych na UMK. W zakresie mobilności studentów w KA107 UMK znalazło się na III miejscu z 46 wyjazdami i przyjazdami, za Politechniką Lubelską (56 mobilności) i Uniwersytetem Jagiellońskim (82 mobilności).
W ramach naszego wydziału zostało zrealizowanych 14 mobilności studenckich, co stanowi blisko 1/3 wszystkich zrealizowanych na UMK. Warto zwrócić uwagę w kontekście powyższych wskaźników, że zarówno kadra, jak i studenci stanowią niecałe 3% ogółu pracowników/studentów UMK.
Tak dobre rezultaty nie mogłyby zostać w żaden sposób osiągnięte bez wsparcia i  zaangażowania na rzecz projektów Erasmus+ KA107 i współpracy z krajami partnerskimi koordynatora uczelnianego Programu Erasmus+, Pani Marty Wiśniewskiej i pozostałych pracowników Działu Współpracy Międzynarodowej UMK.

Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture.