
Z inicjatywy i przy koordynacji Centrum Przedsiębiorczości Akademickiej i Transferu Technologii UMK w Toruniu odbyły się w minionym okresie, finansowane przez Inicjatywę Doskonałości – Uczelnia Badawcza (ID-UB), szkolenia specjalistyczne z Metodologii Teorii Rozwiązywania Innowacyjnych Zadań (TRIZ), w których uczestniczyli pracownicy i doktoranci z Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej. Wśród uczestników szkoleń byli doktoranci – mgr inż. Tomasz Starczewski (Katedra Studiów Miejskich i Rozwoju Regionalnego) i mgr inż. Dominika Karpińska (Katedra Geomatyki i Kartografii) oraz pracownicy – dr Łukasz Wiśniewski (Katedra Gospodarki Przestrzennej i Turyzmu), dr Adam Piasecki i dr hab. Mieczysław Kunz, prof. UMK (obaj z Katedry Geomatyki i Kartografii).
Celem zewnętrznych szkoleń prowadzonych na dwóch kolejnych poziomach zaawansowania (Level 1 i 2), było uzyskanie wiedzy i umiejętności z zakresu zarządzania procesem tworzenia innowacji przy stosowaniu dedykowanych narzędzi TRIZ wspomagających procesy myślowe związane z poszukiwaniem kreatywnych rozwiązań problemów realizowanych głównie poprzez udoskonalenie istniejących rozwiązań.
Po pozytywnym zdaniu egzaminów zewnętrznych wszyscy wymienieni powyżej pracownicy i doktoranci z naszego wydziału zostali wpisani na międzynarodową listę Stowarzyszenia TRIZ i uzyskali stosowne uprawnienia i certyfikaty na Poziomie 1, a dodatkowo dr hab. Mieczysław Kunz, prof. UMK także na poziomie 2 specjalizacji MA TRIZ.