Goście z Białorusi i Nigru

W dniach 3–7 grudnia gościliśmy na naszym wydziale troje gości w ramach wymiany programu Erasmus+.

Dr Olena Hrechishkina i dr Anastasiia Vasylchenko z Katedry Dziedzictwa Historycznego i Kulturowego na Państwowym Uniwersytecie w Pińsku na Białorusi przeprowadziły wykłady dla studentów kierunku turystyka i rekreacja pod tytułami: "Social Responsibility in Tourism Business", "Historical and cultural heritage of the Republic of Belarus as a tourist resource", "Famous People of Pinsk Region (Republic of Belarus)", "Tourism Resources of Pinsk Region (Republic of Belarus)", "Development of Sanatorium-and-Resort Tourism in the Republic of Belarus". Z kolei dr Abdoul Tankari Dan-Badjo, gleboznawca i prodziekan Wydziału Rolnictwa na Uniwersytecie Abdou Moumouni w Niamey w Nigrze przeprowadził dla studentów kierunków turystyka i rekreacja oraz gospodarka przestrzenna wykłady pod tytułami “The problem of environmental pollution in West Africa – case of Komabangou gold mining soils and urban soils of Niamey” oraz “Niger: History, Cultures, Religions, Women conditions, Economy & Tourism”.

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie.