Seminarium SUITMA

fot. Bogusław Pawłowski

W dniu 18 grudnia 2019 w Toruniu odbyło się międzynarodowe seminarium dydaktyczno-naukowe SUITMA, zorganizowane przez dr hab. Przemysława Charzyńskiego, dr hab. Piotra Hulisza, prof. UMK oraz mgr Sylwię Pindral (Katedra Gleboznawstwa i Kształtowania Krajobrazu, WNoZi UMK).

Jego głównym celem była prezentacja najnowszych trendów związanych z badaniem gleb terenów miejskich, przemysłowych, komunikacyjnych, górniczych oraz wojskowych (SUITMA). Podczas spotkania swoje referaty wygłosili: prof. John Kye Hoon Kim (Uniwersytet w Seulu, przewodniczący grupy roboczej SUITMA w ramach Międzynarodowej Unii Towarzystw Gleboznawczych), prof. Andrzej Greinert (Uniwersytet Zielonogórski), Tatiana V. Prokofieva (Uniwersytet Łomonosowa w Moskwie), dr inż. Szymon Różański (UTP Bydgoszcz), dr Lukasz Uzarowicz (SGGW w Warszawie) oraz mgr Sylwia Pindral (UMK w Toruniu). Pobyt dwojga gości zagranicznych - prof. J. Kima oraz prof. T. Prokofievej - był sfinansowany ze środków programu Erasmus+. Oprócz udziału w seminarium wygłosili oni także wykłady dla studentów kierunków geografia, gospodarka przestrzenna, biologia (we współpracy z dr hab. Maciejem Walczakiem) oraz turystyka i rekreacja.

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture.