Podatność magnetyczna w badaniach środowiskowych

W dniu 16.11.2023 r. odbyło się posiedzenie naukowe pt. "Zastosowanie pomiarów podatności magnetycznej w badaniach środowiskowych - teoria i praktyka", w ramach którego prelekcję wygłosili dr hab. Grzegorz Kusza, prof. UO oraz dr Katarzyna Łuczak (Zespół Badawczy Ochrony Powierzchni Ziemi, Uniwersytet Opolski). Po wykładzie zaprezentowano urządzenia do pomiaru podatności magnetycznej gleb i osadów powierzchniowych -
Spotkanie zorganizowano w ramach cyklu posiedzeń naukowych Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMK oraz przy współudziale EF IDUB - "Mikrobiologia, gleboznawstwo, jakość żywności i genetyka w rolnictwie" (OBSIDIAN) i Bydgosko-Toruńskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Gleboznawczego.

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie.