Dzień Atmosfery 2024

fot. Aleksandra Pospieszyńska

26 marca na Wydziale odbyła się 6. edycja Dnia Atmosfery. W wykładzie otwartym pt. " Zmiany klimatu a zdrowie", wygłoszonym przez dr hab. Andrzeja Araźnego, prof. UMK, wzięli udział uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych nr 13 i V Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu oraz członkowie Oddziału Pomorskiego Polskiego Towarzystwa Geofizycznego i pracownicy WNoZiGP. Po wykładzie uczniowie zwiedzili Obserwatorium Meteorologiczne UMK.

Do zobaczenia za rok!

Wydarzenie odbywa się co roku w terminie zbliżonym do Światowego Dnia Meteorologii (23 marca) i ma na celu promowanie wiedzy meteorologicznej wśród młodzieży ze szkół ponadpodstawowych.

Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture.