13 czerwca 2026 r. na Wydziale gościli absolwenci Geografii na UMK, którzy ukończyli studia w 2006 r. II Wielka Impreza Absolwentów Geografii '06 (czyli "II WIAGRA '06") była okazją do spotkania po latach z koleżankami, kolegami i nauczycielami akademickimi, wspomnień oraz zwiedzania budynku na ul. Lwowskiej, do którego ówczesny Instytut Geografii przeniósł się zaraz po ukończeniu studiów przez ten rocznik.
Absolwenci wysłuchali okolicznościowego wykładu prof. Leona Andrzejewskiego, zostali oprowadzeni po Laboratorium Analiz Środowiskowych i Obserwatorium Meteorologicznym przez prof. Piotra Hulisza i prof. Rajmunda Przybylaka oraz wzięli udział w kolokwium sprawdzającym trwałość wiedzy ze studiów, w którym można było wygrać prezenty od Wydziału i Programu Absolwenckiego UMK oraz publikacje książkowe przygotowane przez profesorów. Część absolwentów odbyło też spacer szlakiem byłych siedzib Instytutu Geografii. Niektórzy, żeby przypomnieć sobie klimat studiów, wybrali nocleg w uniwersyteckim akademiku.
Wydział na pamiątkę otrzymał od absolwentów drewnianą rzeźbę przywiezioną na spotkanie prosto z afrykańskiego Mali.
W wydarzeniu wzięło udział 38 absolwentów (niektórzy z bliskimi) i aż 17 wykładowców. Gratulujemy tak dużej frekwencji organizatorom zjazdu: Renacie Baszyński (w. Baklarz), Małgorzacie Chmielewskiej (w. Górnej), Łukaszowi Zbuckiemu i Rafałowi Adamskiemu.
Za pomoc w przyjęciu absolwentów dziękujemy reprezentantkom samorządu studenckiego: Anastazji Wasilewskiej i Mai Pawlak.
ul. Lwowska 1, 87-100 Toruń