ul. Lwowska 1, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 2585
fax: +48 56 611 2586
e-mail: wnozigp@umk.pl

Wielki Test Wiedzy Geograficznej 2015

11 kwietnia 2015 roku Wydział Nauk o Ziemi UMK w Toruniu był organizatorem II Edycji Wielkiego Test Wiedzy Geograficznej. Do rywalizacji zgłosiło się 50 trzyosobowych drużyn z 35 miast z 5 województw. Po pierwszym indywidualnym etapie pisemnym do zespołowej już rywalizacji przeszło 5 najlepszych uczniowskich drużyn.

II Ogólnopolski Wielki Test Wiedzy Geograficznej – wyniki:

Pierwsze miejsce I LO w Kartuzach w składzie: Maciej Dojczman, Dominika Konkol, Magdalena Kaszuba (opiekun: Maria Strubińska).

Drugie miejsce zajęło I LO z Bydgoszczy – Piotr Krasiński, Maciej Lewandowski i Damian Pyrc (opiekun: Mariola Mańkowska).

Trzecie miejsce przypadło zespołowi z II LO w Inowrocławiu – Julia Płachta, Aleksandra Rudol i Kornelia Skonieczna (opiekun Zbigniew Zygora).

Poza podium uplasowało się IV LO z Olsztyna (zespół w składzie: Adrianna Ilek, Natalia Maszkowska i Adrianna Tomkowicz, opiekun – Irena Romańczuk) oraz I LO ze Żnina (zespół w składzie: Łukasz Caban, Julia Jakubczak i Magdalena Ryś, opiekun – Anna Szkutnicka).

Laureaci Wielkiego Testu Wiedzy Geograficznej otrzymali indeksy na wszystkie kierunki studiów prowadzone przez Wydział Nauk o Ziemi UMK w Toruniu.

Galeria zdjęć: