ul. Lwowska 1, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 2585
fax: +48 56 611 2586
e-mail: wnozigp@umk.pl

Dzień Wydziału 2014

W piątek – 29 maja 2014 roku odbyły się kolejne uroczystości Dnia Wydziału Nauk o Ziemi UMK w Toruniu. Podczas corocznej licytacji na rzecz Hospicjum dla dzieci „Nadzieja” w Toruniu, pięciu przedmiotów przekazanych przez pracowników i przyjaciół Wydziału pobito poprzedni rekord i uzyskano kwotę 1850 zł. W honorowej zbiórce krwi pod hasłem „Krew-życie dla mieszkańców Ziemi” zebrano prawie 9 litrów.

Kolejnym portretem uroczyście odsłoniętym w galerii Sławnych Absolwentów Wydziału Nauk o Ziemi został Ryszard Olszewski, absolwent geografii w roku 1958, wybitny sportowiec (koszykarz), olimpijczyk. Zawieszono także w Galerii Najlepszych Absolwentów portret Katarzyny Gil, najlepszej studentki w roku akademickim 2012/13.

Z okazji święta Prezydent Miasta Torunia – Michał Zalewski (Sławny Absolwent Wydziału w roku 2013) podarował Wydziałowi “Atlas nieba” Johanna Gabriela Doppelmayera z 1762 r.

W tym dniu oddano także do użytkowania skrzynki typu geocache, które prezentują historię 7 lokacji w Toruniu jednostek obecnego Wydziału Nauk o Ziemi, a wcześniej Katedry Geografii czy Instytutu Geografii.

W ramach rozstrzygnięć ogłosznych wcześniej wśród studentów konkursów najbardziej wymagającym wykładowcą Wydziału Nauk o Ziemi UMK w Toruniu w roku 2013/14 został ponownie kartograf – dr hab. Zenon Kozieł, prof. UMK, kierownik Katedry Geomatyki i Kartografii, a tytuł najbardziej sympatycznego wykładowcy przypadł dr. hab. Ireneuszowi Sobocie, kierownikowi Stacji Polarnej UMK na Spitsbergenie. Tytuł „Synoptyka Wydziału” przypadł dr. Grzegorzowi Kozińskiemu z tej samej Katedry, a nagrodą było m.in. prezentacja na antenie radia ZET Gold prognozy pogody dla Torunia i okolic w wybranym dniu.

W Wydziałowej Alei Drzew posadzono następne drzewo, lipę drobnolistną (Tilia Cordata) przekazaną przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Toruniu.

Oprócz wspólnej fotografii oraz otwartego wykładu „Topniejąca Planeta” wygłoszonego przez dr hab. Ireneusza Sobotę, ważną częścią była rywalizacja sportowa o Puchar Dziekana Wydziału oraz AfterParty w klubie Latino.

Galeria zdjęć: