Zakończenie kursu "Zerówka"

fot. Andrzej Romański

Ostatniego dnia czerwca w pięknej Sali Wielkiej Dworu Artusa w Toruniu odbyło się uroczyste zakończenie kursu „Zerówka”  2019/2020 realizowanego przy wsparciu Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA). Kurs przeznaczony był dla słuchaczy z Białorusi, Kazachstanu, Ukrainy i Uzbekistanu, którzy po roku intensywnej nauki języka polskiego na Wydziale Humanistycznym UMK w Toruniu, chcą podjąć studia na uczelniach w Polsce.

Pracownicy naszego Wydziału: dr Czesław Adamiak dr hab. Andrzej Araźny, prof. UMK, dr Anna Dubownik, dr hab. Tomasz Karasiewicz, prof. UMK, dr Barbara Szyda,  prowadzili dla nich innowacyjny i intensywny kurs geografii Polski. Poza oczywistym celem edukacyjnym, prowadzili promocję naszego Wydziału oraz zachęcali naszych Gości ze wschodu do zwiedzania Polski podczas studiowania u nas.

Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture.