DYPLOMY ZA ROK AKADEMICKI 2020/2021

Dyplomatorium w 2020 r.

Szanowni Absolwenci,

Z przykrością informujemy, iż tegoroczne Dyplomatorium zostało odwołane ze względu na zagrożenie pandemiczne. Dyplomy ukończenia studiów można odbierać w dziekanacie:
- w p. 111 - absolwenci kierunków: geografia S1, geografia S2, geoinformacja środowiskowa S2, gospodarka przestrzenna S1;
- w p. 112 – absolwenci turystyki i rekreacji S1 i S2.

Szanowni Absolwenci
Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej w roku akad. 2020/2021

Po raz drugi w historii naszego Wydziału (wcześniej Instytutu Geografii) nie odbędzie się Dyplomatorium. Pandemia Covid-19 stwarza realne zagrożenie dla naszego zdrowia i życia. Niestety nie będzie uroczystej ceremonii wręczenia dyplomów, pamiątkowych zdjęć w togach i wyrzucenia w górę biretów na znak ukończenia studiów. Mimo to możecie być z siebie dumni, ukończyliście studia, zamknęliście z sukcesem kolejny etap Waszego życia.
W roku akademickim 2020/2021 studia na Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMK ukończyło 176 osób, w tym: 9 licencjuszy z geografii, oraz 58 z turystyki i rekreacji, 46 inżynierów z gospodarki przestrzennej oraz 5 magistrów geografii, 8 z geoinformacji środowiskowej, 29 z turystyki i rekreacji i 21 z gospodarki przestrzennej i geozarządzania.

Szanowni Absolwenci,
Spędziliście na naszym Wydziale kilka lat, niestety znaczna część waszej nauki przebiegała w trudnym okresie pandemii, a większość zajęć odbywała się w sposób zdalny. Zdajemy sobie sprawę, że nie zastąpiło to bezpośredniego kontaktu z nauczycielami, zajęć praktycznych, laboratoriów komputerowych, czy też ćwiczeń terenowych. Wymagało to od Was, ale także od nauczycieli akademickich, wzmożonego wysiłku. Musieliście samodzielnie przyswoić sobie wiedzę i umiejętności. Niewątpliwie największą stratą był brak bezpośredniego kontaktu z Waszymi kolegami, nie wytworzyły się tradycyjne więzi, a nawet przyjaźnie, trwające wiele lat po studiach. Nie skorzystaliście z bogatej oferty imprez kulturalnych naszego Uniwersytetu, z uroków Torunia, nie „posmakowaliście” prawdziwego studenckiego życia.
Mimo to, osiągnęliście cel, ukończyliście studia. Dzisiaj dajemy wam bilet na drogę – dyplom ukończenia studiów w Uniwersytecie Mikołaja Kopernika, uczelni badawczej, jednej z 10 najlepszych szkół wyższych w kraju. Nasz Wydział również posiada najwyższą kategorię A w ocenie parametrycznej jednostek. Nasze kierunki studiów należą do najlepszych w Polsce. Dyplom z naszego Wydziału potwierdza wysoki poziom kształcenia, że posiadacie wiedzę i umiejętności niezbędne do podjęcia odpowiedzialnej pracy. Wiem że doskonale odnajdziecie się we współczesnym świecie, że znajdziecie pracę w zawodach związanych z ukończonymi studiami. Ale jeżeli się tak nie stanie, to na pewno wiedza, zdolność do uczenia się i podejmowania wyzwań, ułatwi Wam dalsze życie.
Ukończenie studiów jest również nagrodą dla Waszych Rodziców. To oni wierzyli w Was, wspierali (nie tylko finansowo) w trakcie studiów. Dyplom magistra, licencjata, inżyniera jest również nagrodą dla Waszych nauczycieli, dla opiekunów prac dyplomowych. To Wasi nauczyciele oddali Wam to co mieli najlepsze: wiedzę, bogate doświadczenie i praktyczne umiejętności. Chciałbym w tym miejscu gorąco podziękować nauczycielom akademickim za zaangażowanie i ogromny trud włożony w wykształcenie kolejnej rzeszy absolwentów. Podziękowania chciałbym złożyć również na ręce Pań z dziekanatu. Dziękuję za sprawne poprowadzenie studentów pod względem administracyjnym, od wydania legitymacji studenckiej aż po dyplom.

Szanowni Absolwenci,
W Waszym życiu właśnie pewien rozdział się zamyka, ukończyliście studia, ale otwiera się kolejny. Możecie pisać nowe karty swojej historii. Każdy z Was ma swoje marzenia, cele, które chciałby osiągnąć. To jak będzie wyglądać wasze życie zależy wyłącznie od Was, od Waszej pracowitości i zaangażowania, od tego jak bardzo będziecie chcieli spełnić swoje marzenia. Mam nadzieję, iż studia będą pamiętnym okresem w Waszym życiu. Utrzymujcie kontakt z Uczelnią, z naszym, … Waszym Wydziałem. Odwiedzajcie nas, gdy będziecie w Toruniu, śledźcie nasze losy na stronie internetowej Wydziału i w mediach społecznościowych. Wydział jest zawsze dla Was otwarty.
Na zakończenie chciałbym jeszcze raz pogratulować wszystkim Absolwentom ukończenia studiów. Życzę Wam wszystkiego najlepszego, wielu sukcesów w Waszym życiu, w dalszej nauce oraz pracy.

Z wyrazami szacunku,

Marek Kejna